Čo vlastne sú Minisites?

Charakteristika minisites

Microsite (často nazývaná aj ako minisite) slúži ako doplnkový alebo podporný web pre hlavnú stránku. Ide o určitú marketingovú stratégiu, keď sa informácie o nejakom produkte, udalosti a pod. nevložia na hlavnú stránku alebo na niektorú z podstránok, ale vytvorí sa samostatná stránka, väčšinou na vlastnej doméne.

Minisites sú vytvárané z viacerých dôvodov. Mnoho internetových obchodov ich používa na zvýšenie alebo podporu predaja určitého konkrétneho produktu. Ďalej sa využívajú pre určité špecifické udalosti alebo informácie, ktoré nezapadajú do koncepcie hlavného webu. Existujú aj prípady, keď sú stránky vytvárané kvôli ziskom z reklamy. Časté je aj vytváranie kvôli zisku tematických odkazov, prípadne kvôli SEO.

Minisites sú význačné svojou štruktúrou – URL adresa pozostáva z predelenia URl adresou ďalšou bodkou, okrem bodky za www a typom domény, napríklad .sk. Ako príklad uvediem náš hlavný web prestavka.eu. Tento web pozostáva z rôznych subdomén a teda minisites, akou je napríklad automoto.prestavka.eu.

Výhody minisites

  • Vďaka takémuto oddeleniu majú jednotlivé sudomény individuálnu správu a teda aj individuálny tím správcov a autorov

  • Nie je nutné hlavnú doménu spravovať všetky subdomény

  • Vďaka takémuto riešeniu sa znižuje riziko hacknutia alebo napadnutia celého komplexného webu, keďže všetky subdomény sú samostatne spravované a teda oddelené

  • Hlavnou výhodou minisites je vysoký pomer cena/prínos pokiaľ je stránka dobre vytvorená. Ceny sa pohybujú od 50 € vyššie a platíte už iba za hosting (správu servera, ktorú môžete mať v niektorých prípadoch zadarmo) a doménu (ktorá sa dá tiež získať zadarmo)

Nevýhody minisites

  • Tým, že sú subdomény oddelené, vyžadujú si aj oddelenú správu

  • Každá subdoména potrebuje vlastné prvky merania v rámci webovej analytiky a taktiež osobitnú starostlivosť

  • Navyše, z našich doterajších skúseností sa objavili aj problémy pri propagovaní takejto URL v sieťach Google Ads. Konkrétne pokiaľ vstupná stránka vo vyhľadávacej reklame v Google Ads smerovala na domovskú stránku takto vytvorenej subdomény, Google Ads vyhodnotilo túto URL adresu ako neplatnú. Pravdepodobne bola chyba v tom, že algoritmus kontroly evidoval prvú bodku ako konečnú bodku URL adresy a tak celý reťazec URL adresy nebol správny. Pokiaľ bola vstupná stránka nastavená na podstránku takejto subdomény, problémy sa nevyskytovali.

Našou odmenou je spokojný klient

Spokojná som najmä z rýchlymi úpravami šitými presne podľa požiadaviek. Vo firme boli vždy ochotní poradiť nielen s technickými, ale aj praktickými problémami. Vrelo odporúčam.
Alica Wolfová, MULTITOVAR.SK
Veľmi oceňujeme výbornú flexibilitu a profesionalitu. Náš e-shop získal po určitom čase nových zákazníkov a návštevnosť stránky výrazne stúpla. Môžeme vrelo odporučiť.
Roman Balak, PERFEKTNEOBRAZY.SK
So službami sme veľmi spokojní. Snažili sa nám vo všetkom vyhovieť, aj pri riešení problémov boli vždy ochotní.
Vladimír Cibuľka, ELEMENT A. S.
Vďaka KAPA Studiu sa niekoľkonásobne zvýšila návštevnosť našich webových stránok a taktiež sme zvýšili predajnosť cez e-shop. Vôbec neľutujem, že sme sa rozhodli požiadať o pomoc práve KAPA Studio. Všetko čo potrebujeme zadávam im. Určite odporúčam.
Roman Grešák, FANCY PHARMACY, A. S.
Musím vyjadriť radosť z peknej webovej stránky, je moderná a prehľadná. Zákazníci ju chvália. Rovnako som spokojná s komunikáciou.
Mária Pekárová, SVETKRASYMARILYN.SK
KAPA Studio nám pomohlo získať mnohých zákazníkov, vďaka tomu nám stále rastie obrat. KAPA Studiu zverujeme všetky naše propagačné aktivity. Vytvorili nám perfektný marketingový plán, ktorý prináša svoje ovocie. Svoju profesionalitu prenášajú do komunikácie, ochoty aj riešenia problémov. Majú dobré nápady, sú originálni a kreatívni, nemusíme sa o nič starať. Klasický aj on-line marketing zverujeme jedine do ich rúk.
Vladimír Putyra, SANGO, S. R. O.
S ľuďmi v KAPA Studiu sa osobne poznám, rád tam chodím aj keď práve nič nepotrebujem. Je tam dobrá nálada, príjemná atmosféra a preto sa ani nečudujem, že tam vznikne toľko dobrých nápadov a odvedie sa skvelá práca. Sú to šikovní mladí ľudia, oceňujem ich kreativitu, zadám im projekt a o nič sa nemusím starať, už dostanem len skvelé výsledky.
Tomáš Korenčiak, STEELMONTAGE, S. R. O.